Sboreček Ondřeje Krbce opět v Paříži

14.03.2012 17:00

V sobotu 10. března se hudebník a sbormistr Ondřej Krbec opět sešel s dětmi. Někteří zpěváčkové ho znají již z minulého roku.

Hodina probíhala v hravém duchu.Děti ukazovaly tóny. „Je vysoký jako špička Eiffelovky, nebo docela nízký?" No rozezpívání si děti zahrály klouzačku, nebo-li hru na otázku. Pan učitel zazpíval otázku na dva tóny: „Jsi kluk?" Dotázaný odpovídá popravdě, ale v opačném tónovém pořadí.  

Na hodině si děti také vysvětlily, jaký je rozdíl mezi lidovou a umělou písničkou a hned se také dvě písničky naučily: Bejvávalo a Malé kotě. Obzvlášť při písničce Malé kotě se děti vžily do role koťátka tak věrohodně, že nebylo jasné, kdo v písničce mňouká. Skutečné kotě, nebo lidský zpěváček?

Aby bylo her a zábavy ještě více, zahrály si děti s paní učitelkami Lenkou a Aničkou zlatou bránu a naučily se říkat pěkně pohromadě: „Zlatá brána otevřená, zlatým klíčem odemčená. Kdo do ní vejde, tomu hlava sejde. Ať je to ten nebo ten, praštíme ho koštětem." Na konci říkanky se zlatá brána uzavře a uzamkne toho, kdo bránou zrovna procházel. Ten, kdo je chycený vystřídá své kamarády a tvoří ve dvojici rukama novou zlatou bránu.

 

Fotografie ze zkoušky - zde